Тимът от Алеково взе свищовското дерби

„Лато“ – „Изгрев 93“ 2:0

С два гола на Атанас Георгиев отборът на „Лато“ спечели домакинството на „Изгрев 93“ с 2:0. Голмайсторът на домакините се разписа от дузпа в 26-ата минута, отсъдена за нарушение срещу него. Петнайсет минути пред края Георгиев завърши самостоятелен пробив с попадение за 2:0.

Мачът бе доста оспорван, като съперниците се надлъгваха, търсейки грешки, от които да се възползват. Младият тим от Царевец се представи добре независимо от загубата, бореше се до последно. Ивайло Атанасов имаше възможност да изравни резултата при 1:0 за домакините, но стреля неточно. За състава на „Лато“ силни изяви имаше капитанът Детелин Ченешков.