5 четения

„Виолетовите“ извоюваха точка в Созопол, трябват им още три, за да са първи в групата

ОФК „Созопол“ – „Етър ВТ“ 1:1

Една точка при гостуването в Созопол спечели отборът на „Етър ВТ”. Така в следващите два кръга „виолетовите“ ще трябва да търсят победа срещу ФК „Царско село“ или ОФК „Несебър“, за да завършат със сигурност на първо място, без да се интересуват от резултатите на „Септември“. Край морето великотърновци пуснаха лек гол, но след това успяха да го върнат, два пъти уцелиха греди, имаха претенции за дузпа, а попадение на Неделчев не бе зачетено.

Още в 4-тата минута грешка в защитата позволи на Кристиян Пешов да остане сам срещу Акалски и да вкара за 1:0. В отговор в 10-ата минута Чавдар Ивайлов стреля опасно отдалеч, вратарят на домакините се намеси, топката попадна в Неделчев, който не успя да изравни. В средата на полувремето Неделчев отново не успя да надиграе Теменлиев, а в 30-ата минута бе изведен от Атанасов и се разписа, но гол не бе зачетен поради засада, като повторенията показаха, че такава има.

В 33-тата минута „болярите” на два пъти претендираха за дузпи – първо за игра с ръка след шут на Тодоров, а после за задържане на Скерлев в наказателното поле. В началото на втората част защитата отново допусна грешка, като Акалски боксира към Георгиев, който с прехвърлящ удар стреля на няколко метра от вратата.

В 59-ата минута влезлият като резерва Джихат Кямил напредна и вкара за 1:1. Етърци продължиха да преследват крайния успех и чрез Стоянов и Кънев застрашиха вратата на съперника. Последва пробив на Иван Стоянов и удар в десния страничен стълб, а при добавката Тодоров бе неточен. В последната минута пък Димо Атанасов с мощен удар отдалеч разтърси също десния стълб.

„Трябва да решим всичко още срещу „Царско село” в петък. Ще направим всичко възможно да стане идеален финал, надявам се стадионът да е пълен и да направим хората щастливи. „Етър” заслужава Първа лига!

Ако влезем в елита, при всички положения ще се направи нужната селекция. Отборът ни израства от мач на мач, от зимата насам имаме развитие, но за Първа лига ще ни трябват и по-класни играчи, да вдигнат нивото. Ще се насочим само към такива, не ни е необходима голяма бройка, а само няколко момчета.

Играчите, които ще си извоюват влизането, трябва да получат шанс и в Първа лига, но имаме нужда и от няколко по-класни футболисти“, коментира Станислав Генчев

„Етър ВТ“: Акалски, Кременлиев, Скерлев, С. Иванов, Атанасов, Ст. Генчев, Ивайлов (46 Кямил), Апостолов, Стоянов, Тодоров (85 Колев), Неделчев (54 Кънев).

Снимка: Ангел ГАНЦАРОВ