7 четения

Мартин Йорданов и Георги Донев торпилираха лясковчани

„Левски“ (Ляск.) – „Чумерна“ 0:4

На стадиона в Елена се изигра срещата, в която гостите от Лясковец държаха топката под свой контрол през по-голямата част от игровото време, но получаваха голове. Двубоят тръгна с пропуски на „Левски“, за да дойде 29-ата минута, в която Мартин Йорданов тръгна от централната част на терена, стигна до вратата на съперника и вкара за 0:1. Шест минути по-късно пак той се разписа, като този път засече с глава центриране от корнер. Йорданов стигна до хеттрик в 65-ата минута, когато се възползва от излизане напред на вратаря на лясковчани Христо Вачев и вдигна на 0:3. От пряк свободен удар Георги Донев завъртя добре топката за 0:4.

При този резултат Мехмед Мустафов направи най-фрапиращия пропуск за „Левски“. Вратарят на „Чумерна“ Петко Ганчев отби опасен удар, топката попадна в Мустафов, който я прати над рамката от непосредствена близост.