Джулюнчани наложиха волята си

„Владислав“ – „Спортист“ 2:1

С натиск и пропуски на домакините от Джулюница започна лясковското футболно дерби. Валентин Парашкевов се откъсна и можеше да даде аванс на тима от Козаревец, но не успя да вкара. В 30-ата минута обаче Станислав Недев показа точност на завършващия удар и 0:1.

Второто полувреме тръгна с щурм на „Владислав“ и се наложи на Иван Щараков да чисти топката пред голлинията на „Спортист“. В 66-ата минута Мартин Палев с хубав изстрел възстанови равенството 1:1. Контрите на гостите също носеха заплаха и Галин Жеков имаше шанс отново да им осигури аванс в резултата, който пропусна. Крайното 2:1 фиксира Димитър Илиев в 86-ата минута при неуспешен опит за изкуствена засада.