6 четения

Хандбалистките докосват титлата – 60 минути ги делят от десетата

„Бъки“ – „Етър-64“ 23:28 (13:14)

Хандбалистките на „Етър-64” спечелиха първия финален плейоф за шампионската титла и са само на победа от десетия си триумф за последните петнайсет години. В габровската зала „Орловец“ настоящите шампионки удариха претендентките от „Бъки“ с пет гола разлика в много интересен двубой.

Първата част на мача вървя гол за гол, като домакините водеха до 18-ата минута, когато възпитаничките на Йонка Генчева фиксираха 8:8. В края на полувремето великотърновки стигнаха до пълен обрат в своя полза и се оттеглиха с гол аванс – 13:14.

Втората част започна добре за габровки, които дръпнаха до 19:16. Последваха силни изяви на вратарката Деси Николова, спасила куп удари и пет дузпи, разиграха се Силвана Савич, отбелязала общо 15 попадения, Даниела Коцева и останалите момичета, като само за 12 минути „Етър-64” наниза 8 гола срещу само един за „Бъки”, за да дръпне с 20:24. До края габровки не успяха да се вдигнат и трябваше да преглътнат загуба.

На 20 май от 18:00 часа в ДКС „Васил Левски” е реваншът, в който „виолетовите“ ще търсят отново успеха, за да вдигнат купата без трети мач.

„Етър-64”: Деси Николова, Силвана Савич 15, Соня Богданова 3, Мария Йорданова 1, Данислава Петрова 3, Даниела Коцева 5, Деница Иванова 1 (Мартина Стефанова, Стилияна Динева, Цветомира Долчинкова, Ангелина Симеонова, Виктория Маринова, Петя Кръстева, Кристияна Караманлиева).