martineli

martineli

„Виолетовите“ пропиляха мачбол за елита

„Етър ВТ“ – ФК „Царско село“ 0:0

Второ поредно равенство записа отборът на „Етър ВТ“ в мач за първенство на Втора лига. След 1:1 в Созопол преди седмица в петък „виолетовите“ отвъртяха 0:0 с ФК „Царско село“ и преди последния трийсeти кръг са на четири точки пред втория „Септември“. Снощи столичани посрещнаха последния в класирането „Левски“ (Карлово) и ако логичното се случи, победа за тях, разликата става една точка. В такъв случай интригата ще остане жива до края на сезона. На финала му на 27 май от от 18 часа „виолетовите“ гостуват на ОФК „Несебър“, а „Септември“ на борещия се за оцеляване „Оборище“ в Панагюрище. Двубоят във Велико Търново предложи много интересно първо полувреме на многобройната публика, подкрепяла всеотдайно етърци. В началото на мача удар на Тодоров бе спасен от вратаря на гостите, последва и падане на Кънев на чиста позиция, но след това се наложи на Акалски да парира изстрели на Светослав Диков и Георги Коруджиев. На свой ред великотърновци направиха три наистина красиви комбинации, завършени без успех от Иван Стоянов. Най-напред той бе изведен сам през центъра, но си поведе силно топката и вратарят на столичани Филип Димитров му я отне. След това Тодоров го намери очи в очи със стража на гостите, леко под ъгъл, но последният спаси. Центриране на Кямил позволи на Стоянов да стреля с глава с плонж и пак Димитров бе непреодолим.

sport (2)През второто полувреме чистите положения намаляха и битката се заформи в центъра на терена. В 66-ата минута изстрел на Джихат Кямил облиза гредата. В заключителния четвърт час домакините имаха претенции за дузпа, които главният рефер Станислав Тодоров не уважи и изгони от скамейката на „виолетовите“ Мирослав Иванов. Буквално в последните секунди на срещата Станислав Генчев можеше да донесе така чаканата победа, но от няколко метра пред вратата шутира над гредата.

„Напрежението оказа влияние върху мача. Първото полувреме създадохме много положения, но след като не вкарахме, втората част беше най-слабата ни този сезон. Нямаше нищо общо с това, което можем. Сега ни остава още един финал следващата седмица. Казах на момчетата да вдигат главите, имаме още един мач, един финал. Имаме една седмица да се възстановим, да забравим този двубой и да се подготвим за двубоя с Несебър. Единствено искам да няма това напрежение, което го имаше сега. Когато се играе с напрежение, нещата не се получават“, коментира Станислав Генчев.

„Етър ВТ”: Акалски, Мицаков, Скерлев, Иванов, Ташев, Ст. Генчев, Апостолов (75 Колев), Кямил, Тодоров (80 Атанасов), Стоянов, Кънев (59 Петков).

Снимка: Светослав СТЕФАНОВ