8 четения

„Железничарите“ паднаха от „белите“ на свой терен, ще търсят чудото в София

„Локомотив“ – „Славия“ 0:3

Горнооряховският „Локомотив“ загуби първия от двата двубоя със „Славия“ за директно спасение от изпадане от елита. „Железничарите“ паднаха в четвъртък с 0:3 от „Славия“ на свой терен и ще е чудоq ако успеят да победят „белите“ в София с по-голяма разлика на реванша тази вечер.

Мачът бе дебют за новия старши треньор на столичани Златомир Загорчич.

Още в 7-мата минута Сердер Сердеров вкара гол за „Славия“, правилно незачетен заради засада. Малко по-късно пък опасен удар на Стефан Велев прелетя покрай вратата на домакините. За тях Кифуети пропусна отблизо при удар с глава след центриране на Узунов. В 35-ата минута последва меле в наказателното полето на гостите и поредица от удари, но резултатът е само корнер за „Локомотив”.

Секунди преди почивката реферът Никола Попов даде добър авантаж, Минчев проби отляво и центрира към Ивайло Димитров, който засече топката с глава за 0:1. В началото на второто полувреме Владислав Узунов опита топовен изстрел отдалеч, но Георги Петков изби кълбото в корнер. След час игра Сердер Сердеров с плътен шут от границата на наказателното поле покачи на 0:2 въпреки опита на Банков да спаси.

В 63-тата минута Петко Христов изведе с перфектен пас Ивайло Димитров зад защитата на „Локомотив“ и той с левия крак хладнокръвно стреля покрай Банков за 0:3.

До края защитник на „Славия” парира шут на Фиданин, а Кавдански пропусна с глава в 90-ата минута да отбележи поне почетен гол.

„Поемам отговорността за загубата. Съжалявам и искам да се извиня на феновете, които въпреки негативния резултат не спряха да подкрепят отбора. Извинявам се и на ръководството, защото тези хора полагат огромни усилия всичко да ни е наред. Ние нямаме проблемите на „Верея” да сме по пет месеца без заплати, напротив. И затова аз дължа това извинение към феновете и ръководителите на този клуб“, коментира старши треньорът на горнооряховчани Александър Димитров.

Днес от 20,00 часа е ответният мач на националния стадион „В. Левски“, ще го ръководи Ивайло Стоянов, асистират му Мирослав Иванов и Велислав Миленков.

„Локомотив“: Николай Банков, Стефан Цонков, Мартин Кавдански, Николай Христов, Атанас Фиданин, Юлис Ндонг, Игор Джоман, Мохамед Бен Отман, Владислав Узунов, Аристоте Ндонгала, Рахави Кифуети