3 четения

Павликенчани не помрачиха празника в Ловеч

„Литекс“ – ОФК „Павликени“ 4:0

В протоколен мач „Литекс“ спечели с 4:0 в Ловеч срещу ОФК „Павликени“ в среща от 28-мия кръг на Северозападната Трета аматьорска лига. Селекцията на Живко Желев не се напрегна особено, тъй като чакаше награждаването за първенец на зоната. Тон за успеха с 4:0 даде Атанас Курдов с попадението си в 20-ата минута, останало единствено до почивката. Въпреки натиска си домакините не вкараха повече голове през първата част, тъй като отбраната на гостите парира набезите им. Павликенчани имаха шанс за изравнителен гол, но бившият вратар на „виолетовите“ Венци Димитров спаси опасен удар на Димитър Димитров, изведен срещу него от Димитър Кушев.

Десетина минути след паузата Денил Селимински удвои преднината на „оранжевите“. Отново той се разписа в средата на втората част за 3:0, а в последните секунди Дилян Димитров оформи окончателното 4:0 за шампиона на групата.

Купата за първото място бе връчена на капитана на ловчанлии Иван Иванов от шефа на Зоналния съюз на БФС във В. Търново Бончо Генчев. Любопитно е, че в състава на „Литекс“ са обличалите виолетовия екип през годините Радослав Байчев, Александър Кирилов, Венцислав Димитров и Антоний Балъков.