„Железничарите“ отвъртяха реми с „белите“, чака ги сблъсък с „Монтана“ за оставане в групата

„Славия“ – „Локомотив“ (Горна Оряховица) 1:1

Без победител завърши реваншът от първия кръг на баража в родния футболен елит между тимовете на „Славия“ и „Локомотив“. Пред празните трибуни на националния стадион „В. Левски“ съперниците предложиха скучен футбол, а играчи на домакините отбелязаха и двата гола. Попаденията реализираха Абуд Омар и Марио Кирев, който имаше малшанса да мушне топката в собствената си врата. Така с общ резултат 4:1 от двата двубоя тимът на Златомир Загорчич спечели двубоя. В петък софиянци гостуват в Бургас на „Нефтохимик“ във втората фаза от плейофите. Горнооряховчани пък ще мерят сили с ПФК „Монтана“, като загубилият този сблъсък от наесен ще играе във Втора лига.

Гостите започнаха по-активно мача, като много маневрен бе Любомир Генчев, който непрекъснато сменяше позицията си и търсеше топката. В 18-ата минута Владислав Узунов се оказа на голова позиция, но изстрелът му бе спасен от Марио Кирев. Стражът на „белите“ се появи инцидентно на вратата, след като титулярят Георги Петков получи контузия на загрявката. Единайсет минути по-късно Абуд Омар се намери в прегръдките на колегите си, засичайки топката след ъглов удар за 1:0. Това бе първо попадение за бранителя от Кения с фланелката на най-стария столичен клуб. В 38-мата минута в стремежа си да изчисти топката Георги Пашов я прати с глава в страничната греда, а след това тя рикошира в крака на Кирев, за да влезе в мрежата за 1:1.
След почивката славистите доиграваха срещата, а „Локомотив“ се опитваше да достигне поне до победата. Все пак играчите на Александър Димитров имаха две възможности да оправят самочувствието си, но Кирев закова топката. Той направи това с майсторлък и двата пъти, хващайки топката на педя пред голлинията след изстрели на Кифуети и Джоман.

„Борихме се до последно, не бяхме отписали мача след загубата с 0:3 в първата среща. Влязохме мотивирано в мача, имахме желание да върнем трите гола, но полученото попадение ни отчая. Хареса ми играта днес. Такъв „Локомотив“ искам да виждам, колкото и да е късно вече. „Монтана“ е добър отбор и трябва да подходим максимално мобилизирано“, коментира Александър Димитров.

„Локомотив”: Николай Банков, Милен Желев, Стефан Цонков, Николай Христов, Венцислав Керчев, Карл Мадианга, Юлис Ндонг, Мохамед Бен Отман, Красен Трифонов, Любомир Генчев, Владислав Узунов.