34 четения

Тимът на „Манастирище 2000“ стана шампион на България за ветерани на стадион „Ивайло“

Шестия си футболен финал през последните три години прие обновеният стадион „Ивайло“. В решителния двубой за титлата при ветераните отборът на „Манастирище 2000“ триумфира като шампион и влезе в историята като първият селски тим, направил това.

Футболистите от Врачанско обърнаха след дузпи пълния с майстори от близкото минало „Нефтохимик“. Бургазлии поведоха в 45-ата минута с попадение на Иван Дончев, но 5 минути преди края Светлин Йочев изравни от наказателен удар. При 11-метровите удари за определяне на краен победител „Манастирище 2000“ показа 100% ефективност – 4 от 4, след точните изстрели на Светлин Йочев, Александър Александров – Вош, Ивайло Димитров и Росен Емилов, докато „шейховете“ нацелиха две греди и загубиха с общ резултат 3:5.

По пътя към финала „Манастирище 2000“ отстрани „Пъстрина“, „Етър“ и „Дунав“ (Русе). Решителният двубой за титлата бе ръководен от великотърновска съдийска бригада в състав Георги Давидов, Георги Дойнов и Илиян Капарашев.