„Железничарите“ на крачка от спасение от директно изпадане

ПФК „Монтана“ – „Локомотив“ 1:1

Равенство 1:1 записа отборът на „Локомотив“ като гост на ПФК „Монтана“ в първата среща от баража за изпадане от Първа лига. Попаденията на стадиона в Ловеч реализираха Петър Атанасов и Рахави Кифуети преди почивката. Двубоят ще се запомни преди всичко с леко куриозния гол, с който символичните домакини откриха резултата. „Сините“ бяха с човек по-малко почти цяло второ полувреме заради изгонването от игра на Костадин Дяков, който удари съперник при спряла игра.

В 16-ата минута една балонна топка изненада много лошо вратаря на горнооряховчани Николай Банков. Той излезе, без да прецени както трябва ситуацията, топката тупна пред него, прехвърли го и голаджията на монтанци Петър Атанасов моментално се възползва от „подаръка“ за 1:0.

Отговорът на „железничарите“ не закъсня. В 25-ата минута Кифуети засече отблизо топката и възстанови равенството. Малко след това Антони Иванов падна на тревата в полето на локомотивци в опит да намери топката, подадена му на чисто. Към края на полувремето Владислав Узунов и Блажо Игуманович опитаха здравината на своите глави, които обаче се оказаха издръжливи при един зверски удар в средата на игрището.

В 51-вата минута Дяков от ПФК „Монтана“ получи втори жълт картон и остави отбора на Атанас Атанасов с десет души. Полузащитникът изпусна нервите си при спряна игра, когато с коляно удари умишлено Милен Желев. Веднага след това Кифуети пропусна да отбележи гол близнак на този от първата част, като не улучи мрежата от упор. В 61-вата минута Аристоте Фунду получи пас от Узунов и стреля опасно от воле, но неточно.

До края нов гол не падна. Тази вечер от 17,30 часа ще се разбере официално кой е изпадащият от родния футболен елит. Арена на битката ще бъде стадионът в Горна Оряховица, като „железничарите“ имат предимство от равенството в Ловеч.

„Трябва да възстановим играчите възможно най-бързо. Искахме да решим мача днес. За съжаление, не го направихме, имахме положения, играхме с човек повече през второто полувреме. Грешката на Николай Банков дойде при елементарна топка, нормално, случвали са се такива грешки и на големи вратари. От напрежение е. След това пазеше перфектно. Изпуснахме три ситуации, но в момента това са възможностите на този отбор. Това може би е максимумът. Трябва да си реализираме положенията, за да се спасим“, каза Александър Димитров – старши треньор на „Локомотив“.

„Локомотив“: Банков, Желев, Цонков, Христов, Фиданин, Ндонг, Мадианга, Узунов, Бен Отман, Ндонгала, Кифуети.