7 четения

Шест отличия за ориентировачите от „Браун Тим“

Шест медала от две състезания по ориентиране спечели великотърновският клуб „Браун Тим“. В стартовете за купа „Плана“, които включваха две средни дистанции и преследване, Марин Марков е победител в група мъже-40, Бойко Рачев взе сребърен медал при мъже-35, а Петя Димитрова при жени-45. Андрей Абаджиев е четвърти в елита при мъжете, Иван Димитров и Петър Попункьов са съответно шести и седми.

В двата старта за купа „Бегун“, проведени в района на Стрелча, Димитър Димитров е втори до 45 г., Димитър Евгениев е четвърти. В група жени-35 Петя Димитрова е трета, а при най-малките момчета до 12 г. Димитър Димитров е четвърти.

Междувременно трима състезатели от СКО „Трапезица 1954“ взеха участие в състезанието по ориентиране за купа „Русе“. На класическата дистанция в елитната група при жените Марияна Атанасова е трета, а Елица Атанасова се класира на пето място. При мъжете Александър Атанасов е шести.