И младшата възраст на „Етър ВТ“ е първенец на групата си

„Етър ВТ“ – „Янтра“ 4:0 и 2:2

Юношите младша възраст на „Етър ВТ“ спечелиха първенството на Подзона „В. Търново“. Кръг преди края „виолетовите“ удариха с 4:0 основния си съперник за първото място „Янтра“ (Габрово) и са недостижими на върха в подреждането. При непрекъснат дъжд на тежък терен възпитаниците на Георги Георгиев не оставиха нито за момент съмнения в превъзходството си и станаха четвъртата формация от школата на клуба, класирала се на първо място в групата си през сезона. Преди тях тимовете на Футбол 7, Футбол 9 и U15 се окичиха със злато.

Филип Георгиев откри резултата в 10-ата минута след пробив на Кольо Станев отдясно и пас пред линията на вратарското поле. Николай Стойков покачи на 2:0 в 38-мата минута от наказателен удар. Дузпата бе отсъдена за нарушение срещу Кольо Станев, който навърза съперниците си и бе съборен в пеналта.

Самият Станев бе точен за 3:0 в 43-тата минута, когато при разбъркване шутира от близка дистанция.

Николай Лазаров довърши гостите от Габрово в 54-тата минута след пряк свободен удар за 4:0.

Купата бе връчена на шампионите от Трендафил Коцев, ветеран на „Етър“ и секретар на Дисциплинарната комисия към Зоналния съвет на БФС във В. Търново.

За „Етър ВТ“ играха: Добромир Добрев, Октай Шабанов, Валери Радославов, Христо Иванов, Алекс Паунчев, Бранислав Ботев, Николай Лазаров, Филип Георгиев, Христо Кънчев, Кольо Станев, Николай Стойков, Мартин Нацкин, Димитър Динев, Стоил Стефанов, Кристиян Радойчев, Ростислав Узунов, Ангел Петров, Георги Недков.

Детският тим на „Етър ВТ“ завърши 2:2 със същия съперник. Гостите поведоха с 0:2 чрез Денис Дачев, оставен непокрит в 24-тата минута. Петър Недев вдигна на 0:2 в 28-мата минута с шут по диагонала.

Малките етърци обаче не се предадоха и Пресиян Петков довкара от упор в 31-вата минута за 1:2. Крайното 2:2 фиксира Стилиян Добрев в 42-рата минута. След изравняването „виолетовите“ пропуснаха три изгодни възможности да стигнат до пълен обрат.