Павликенчани с куп пропуски, свищовлии ликуваха с трите точки

ОФК „Павликени“ – „Академик“ 1:2

Повече голови положения създадоха домакините от ОФК „Павликени“, но ги пропиляха с лека ръка, а на два пъти и гредите помогнаха на свищовлии. Нацелиха ги Димитър Кушев и Димитър Димитров.

Кристиян Иванов засече с глава центриране още в 8-мата минута и изведе напред тима на „Академик“. В 16-ата обаче Илиян Илиев стигна пръв до топката в разбъркване и изравни – 1:1. Последваха чудесни възможности за Белослав Чешмеджиев, Димитър Димитров и Димитър Кушев да направят пълен обрат, но мерникът им изневери.

В 43-тата минута Стефан Гинчев навърза пазачите си и бе съборен в пеналта на домакините. Роденият в Павликени нападател сам изпълни наказателния удар и с необходимата доза хладнокръвие го реализира за 2:1.

През втората част павликенчани продължиха да натискат и имаха нови възможности за изравняване, от които не се възползваха. Осем минути преди края на редовното време гостите останаха в намален състав, след като Кристиян Иванов получи втори жълт и съответно червен картон, но и това не помогна на момчетата на Милен Петков да стигнат поне до хикса.