44 четения

В Козловец показаха феърплей, уважиха подобаващо първенците на групата

„Земеделец“ – ФК „Янтра“ 2:5

Шампионско посрещане на първенеца на групата организираха в Козловец. Кметът на свищовското село Борис Велев бе осигурил озвучаване и танцов ансамбъл, а футболистите от „Земеделец“ направиха шпалир до терена за колегите си от „Янтра“. На зеления килим тръмбешчани получиха купата си за първенци на Елитната областна група от секретаря на Спортно-техническата комисия към Зоналния съвет на БФС във В. Търново Иван Бодурков.

Самият мач също бе много приятен за гледане. Гостите започнаха мощно и още в 4-тата минута Калин Иванов елиминира вратаря на домакините, преди да вкара за 0:1. Тихомир Антонов покачи на 0:2 в 17-ата минута след разбъркване, след което голмайсторът на козловчани Иван Лесев направи два пропуска. Във втория случай нападателят елиминира и Станимир Палев, но си скъси ъгъла и стреля в аут. Калин Иванов направи разликата 0:3 след половин час игра и почивката дойде при този резултат.

В 50-ата минута Иван Лесев намали на 1:2, но в 77-мата минута Калин Иванов постигна хеттрик за себе си и направи разликата 1:4. Оставащото време бе за Пейчо Панев от състава на домакините. Той най-напред се разписа от дузпа за 2:4, а в 86-ата минута си заби автогол за окончателното 2:5.