2 четения

Впечатляващ обрат в Недан през втората част

ФК „Недан“ – „Спортист“ 6:3

Гонитба в резултата, обрати и цели девет гола предложиха на публиката в Недан отборите на домакините и гостите от Върбовка. Павликенското футболно дерби бе коректно, като в края на сезона съперниците играха открит футбол. Йордан Йорданов изведе неданци напред още в 9-ата минута, но след това „Спортист“ нанесе три безответни удара. Георги Коюмджиев изравни в 11-ата минута, Северин Маринов се разписа за 1:2 в 16-ата, а Никола Атанасов доведе нещата до 1:3 в 39-ата.

Възраждането на неданци стартира в 54-тата минута с попадение на Валери Йорданов за 2:3. След още три минути Мирослав Цонев възстанови цифровото равенство – 3:3. Валери Йорданов обърна хода на мача с гол за 4:3 в 63-тата минута, пет по-късно Иво Иванов подпечата успеха на домакините – 5:3. Крайното 6:3 бе дело на Йордан Димитров, след което мачът се доиграваше.