7 четения

Нови победи за отборите на „Етър ВТ“, ясни евентуалните съперници за бараж за U17

Юношите младша възраст на „Етър ВТ“ надиграха „Чардафон“ в Габрово с 5:0 в отложен мача за първенство на зоналната група. Още в 11-ата минута Кольо Станев прати топката под сглобката за 0:1. Три минути по-късно четвъртите в класирането бяха наказани за втори път от Станев, който след пас на Ростислав Узунов отбеляза нов гол за 0:2. В самия край на полувремето Бранислав Ботев намери Стоил Стефанов, който преодоля двама и вдигна на 0:3. В 61-вата минута Кольо Станев направи хеттрик след пас на Ботев. Пет минути преди края влезлият като резерва Христо Кънчев вкара петия гол.

„Етър ВТ“ игра с: Георги Недков, Алекс Паунчев, Валери Радославов, Димитър Динев, Ростислав Узунов, Бранислав Ботев, Николай Лазаров, Кольо Станев, Кристиян Радойчев, Стоил Стефанов, Филип Георгиев (Мартин Нацкин, Ангел Петров, Христо Иванов, Октай Шабанов, Христо Кънчев, Николай Стойков).

При децата „виолетовите“, които играят с година по-малки футболисти, също записаха успех над „Чардафон“ с 2:1.

Междувременно станаха ясни възможните съперници на юношите на „Етър ВТ” за бараж за влизане в елитната група U17. Това са първенецът на Югозапада „Миньор” (Перник), на Североизтока – „Дунав” (Русе), и победителят от финала на Югоизток „Нефтохимик” – „Сокол” (Марково).

Въпросните четири отбора ще бъдат разпределени чрез пълен жребий в две двойки и победителите ще влязат в елитната група. Новото е, че в баражите при младшата възраст имат право да играят само момчета, които са родени през 2001 г.