17 четения

„Болярчета“ втори на турнир в Стара Загора, Йоан Анастасов с приз за най-полезен състезател

На второ място се класира отборът на „Болярчета“ на детския турнир по Футбол 7 в Стара Загора. На финала великотърновските таланти загубиха с 2:1 от отбора на „Черно море“, като през първата част получиха и двата гола. През втората и третата част натиснаха съперника и върнаха едно попадение, но не успяха да стигнат до обрат. Йоан Анастасов бе избран за най-полезен състезател в турнира.

В първия си мач „Болярчета” победиха АФК „Хасково” с 4:1, като головете отбелязаха Йоан Анастасов (два), Георги Йорданов и Калоян Иванов. Втората среща с „Нефтохимик” бе спечелена с 3:1 с попадения на Георги Йорданов, Стамен Джагалски и Йоан Анастасов.

В третия ден на надпреварата децата от старата столица се наложиха на полуфинал над състава на „Берое“ с 2:0, като точен бе Йоан Анастасов.

„Нямам думи – децата бяха страхотни! Искам да им благодаря за сърцатата и мъжка игра, на родителите за огромната подкрепа, както и на нашия спонсор г-н Петър Христов. Благодаря също и на моите колеги Десислав Божков и Николай Колев за помощта в тренировките и извън тях“, коментира треньорът Цветелин Георгиев.