12-годишните хандбалисти на „Раховец 2008“ са национални шампиони, Стефан Янков е вратар N 1, Александър Атанасов най-полезен състезател

Шампиони на България станаха момчетата до 12 години на горнооряховския nандбален клуб „Раховец 2008”. В спортна зала „Никола Петров“ домакините спечелиха осма титла на страната. В предварителната възпитаниците на Пламен Панев се наложиха убедително над ХК „Шумен-61” с 18:8, „Левски” (Левски) със 17:4 и „Нове” (Свищов) с 15:11. На полуфинала тимът пречупи „Фрегата” (Бургас) с 8:6. В спора за златните медали домакините отново премериха сили с връстниците си от „Шумен-61”. Гостите имаха превес в началото и поведоха с 2:0. Последва наказателен удар за „Раховец 2008“, превърнат в гол от вратаря Стефан Янков. Първото полувреме вървеше гол за гол. Две спасявания на дузпи от Стефан Янков и светкавични контри на Александър Атанасов доведоха резултата до 7:6 за горнооряховци на полувремето. Втората част отново предложи мъжка игра. В последните 2 минути вратарят Стефан Янков спаси три стрелби на шуменци от 6-ия метър, с което донесе победа на „Раховец-2008“ с 12:11. Другият отбор от областта „Нове-99“ (Свищов) се класира пето място. В идеалната седмица на турнира намериха място трима състезатели на шампионите. Стефан Янков – вратар, Александър Атанасов – ляво крило, и Кристиян Йорданов – разпределител. От тима на „Нове-99“ бе включен Любомир Иванов като пивот. Стефан Янков от „Раховец 2008” получи приз за най-добър вратар на турнира. Най-полезен играч на финалите е Александър Атанасов от „Раховец 2008”, а голмайстор с 33 попадения стана Любомир Иванов от „Нове-99”.

„Раховец-2008”: Стефан Янков, Александър Атанасов, Искрен Стърсаков, Кристиян Йорданов, Радостин Лалов, Симеон Александров, Християн Василев, Даниел Анков, Кристиян Славков, Христо Кенарев, Калоян Янков, Никола Стоянов, Йордан Стайков, Кръстю Чалашинов.