68 четения

Два сребърни и два бронзови медала за великотърновските борци от шампионата за кадети

167 състезатели от 37 клуба участваха в държавния лично-отборен шампионат по свободна борба за кадети в Горна Оряховица. Надпреварата се проведе на три тепиха в спортна зала „Никола Петров”, като един от тях бе осигурен от ОП „Спортни имоти и прояви“ – Велико Търново.

Сребро и бронз спечелиха и борците от „Етър Виктори 2011“. Отличията бяха завоювани в категория до 46 килограма, където участваха седем борци. Никола Викторов загуби на финала от Денис Зекериев от Търговище и остана на второ място. Съотборникът му Марин Петков се окичи с бронз след успех над Шенол Мъръслиев от „Левски“. Христо Георгиев е седми в категория до 69 кг, Денислав Динев е осми до 54 килограма.

Друг клуб от старата столица – „Илия Павлов“, участва с четирима състезатели, като двама от тях спечелиха медали. Николай Михайлов стигна до финала в категория до 58 кг след три победи с технически туш. На полуфинала за по-малко от 30 секунди възпитаникът на треньора Мирослав Колев надви с 10:0 точки шампиона от личното първенство Алиш Алиш от „Айтос“. На финала обаче не бе достатъчно концентиран и допусна загуба от миналогодишния шампион Димитър Ангелов от клуб „Черноморец – св. борба“ (Бургас). Съперникът му получи купата за най-техничен състезател. В същата категория Преслав Върбанов стартира с успех над Алкин Ахмедов от Търговище с 16:8, но във втория кръг бе ощетен от съдиите срещу Алиш Алиш, загуби и остана единадесети. Борислав Колев стигна до бронз в категория до 69 килограма. „Борислав бе подготвен за шампион, но миг невнимание в мача с Мерт го лиши от злато. Съжалявам за Преслав, защото заслужаваше да бъде на полуфинал. Доволен съм, че с 12 картотекирани състезатели спечелихме 2 златни, 5 сребърни и 3 бронзови медала от шампионатите за деца, момчета, кадети и юноши през тази година“, разказа треньорът Мирослав Колев.

При най-тежките борци в категория плюс 100 килограма Петър Неделчев от клуб „Радослав Великов/Михаил Ганев“ загуби схватката за бронза от борец от Казанлък и остана пети.