Бронз за „Баш мечките“ от Аматьорската лига – регион „Център“

На трето и четвърто място завършиха в Националната баскетболна лига за аматьори – регион „Център“, великотърновските отбори. Миналогодишният първенец „Баш мечките“ спечели бронзовите медали, побеждавайки съгражданите си от „Перестройка“ с 61:54 в малкия финал. Победителите имаха само един играч на скамейката, но издържаха физически и не загубиха нито една от четирите части. С основна заслуга за победата са лидерите Стилиян Димитров и Митко Митков, завършили с коефициент 18 и направили дабъл-дабъл. Димитров вкара 23 точки и овладя 11 борби, Митков е с 11 т. и 14 борби. Още един играч от „Баш мечките“ завърши с дабъл-дабъл. Стоил Аладжов е с 14 т. и 11 борби. Добър мач изигра Явор Маринов, записал 12 т. и 8 борби. За „Перестройка“ Данаил Киров бе най-резултатен с 24 т., Стефан Нешков записа дабъл-дабъл от 14 т. и 12 борби, а Венцислав Колев и Фурууа Брендакс положиха много усилия и под двата коша и завършиха с двуцифрен актив в уловените отскочили топки.

През уикенда „Перестройка“ представи регион „Център“ в националния финал, тъй като призьорите не заявиха участие. На четвъртфинала в Самоков „Перестройка“ загуби от „Светкавица“ с 39:64, а в мача за 5 – 6 място отстъпиха пред тима на „Спортист 1959“ (Своге) със 71:80.