Великотърновската футболна школа с най-големия си успех през новия век

Бронзови медали спечелиха момчетата от набор 2005 г. на „Етър ВТ” от Държавното първенство на Футбол 9, проведено в Банско. В мача за 3 – 4 място възпитаниците на треньора Стефан Ангелов се наложиха с 2:0 над „Литекс”. Головете вкараха Захари Атанасов и Росен Върбишки. Успехът на тима е най-големият на Детско-юношеската школа през новия век.

В групата етърци победиха „Национал“ с 3:1 и „Спартак“ с 4:2, и загубиха от „Ботев“ (Пловдив) с 0:1, като загубата ги изпрати на малкия финал.

Шампион стана отборът на ФК „Царско село”, който се наложи с 2:0 над „Ботев” (Пловдив).

На Футбол 7 великотърновският тим завърши на четвърто място. В мача за трето-четвърто място момчетата на треньора Стефан Николов играха срещу „Витоша”. В самия край на срещата съперниците вкараха гол и измъкнаха победата с 1:0.

Преди това великотърновските деца записаха победа с 1:0 над „Арда“, равенство 0:0 с „Дунав“ и загуба от „Левски“ с 0:4.