6 четения

Националите победиха Андора, стигнаха четвъртфинал

Националният отбор на България победи безапелационно аутсайдера Андора с 38:16 (19:6) в последния си мач от група С на Световната купа. Нашите контролираха играта от самото начало до края и водеха в резултата през цялото време. Първото полувреме завърши при резултат 19:6 за България, а през втората част разликата нарасна до 22 гола за крайното 38:16.

За най-полезен състезател от отбора на България в трети пореден мач бе определен Светлин Димитров, който завърши със 17 гола за победата, по три попадения добавиха Стефан Евтимов и Росен Я. Колев, четири – Бранимир Балчев, осем – Джошкун Якубов.

Вчера нашите срещнаха на четвъртфинал отбора на Фарьорски острови, считан за фаворит.