Виолетовите надежди от набор 2002 г. на крачка от Топ 4 на България

Публикувана на: 19.06.2017г. 57 прегледа

Възпитаниците на Марин Стефанов удариха „Славия“ в „Овча купел“, реваншът е днес на стадион „Ивайло“

Важна победа с 1:0 записа в петък отборът на „Етър ВТ“ в първия четвъртфинал на държавното първенство по футбол в елитната група U15. Виолетовите надежди, родени през 2002 г., удариха като гости тима на „Славия“ на неговия стадион в София. Преди това „белите“ бяха елиминирали „Берое“ /Стара Загора/ с 3:0 и 3:1.

Единственото попадение отбеляза Десислав Пенев в 7-ата минута след центриране от корнер. В края на полувремето великотърновци можеха да увеличат аванса си, но не им бе зачетено второ попадение.

След почивката „белите“ потърсиха промяна и на два пъти вратарят на „Етър ВТ“ Иван Георгиев спаси опасни положения.

За „виолетовите“ играха: Иван Георгиев, Юлиян Райков, Десислав Пенев, Теодосий Райков, Велизар Тонков, Стилиян Монов (Марио Балъков), Борислав Марков, Стивън Манолов (Ерик Костов), Емил Спасов (Стелиян Добрев), Кристиян Иванов, Димитър Митев (Венцислав Венциславов).

Реваншът на стадион „Ивайло“ във Велико Търново е днес от 18:00 ч. В случай че отстранят „Славия“, момчетата на треньора Марин Стефанов ще влязат сред най-добрите четири отбора в страната във възрастовата си група. Нещо, което вече постигнаха и двата отбора, родени 2005 и 2006 година.

Междувременно по-големите футболисти на „Етър ВТ“ загубиха с 3:1 баража за влизане в елитната U17 група от „Сокол“ (Марково). Мачът се игра на неутрален терен в село Ягода.

Ремзи Неджип откри за съперника още в 5-ата минута. До края на полувремето великотърновци изравниха чрез Бранислав Ботев. В началото на втората част „виолетовите“ можеха да поведат, но топката срещна гредата. По-късно Ремзи Неджип вкара за „Сокол“, а в самия край на мача оформи и своя хеттрик за крайното 3:1.

В другия бараж, проведен на стадион „Ивайло“ във Велико Търново, „Дунав“ (Русе) разгроми „Миньор“ (Перник) с 5:0 и също ще играе през новия сезон в Елитната група до 17 години.

Снимка: viasport.bg

Можете да използвате тези HTML тагове и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>