martineli

martineli

Свилен Митрофанов и Йордан Димитров с по два златни медала от държавното за ветерани

Нови два златни медала от Държавно първенство по лека атлетика спечели Свилен Митрофанов. Националният шампионат се проведе на стадион „Пловдив” с участието на 157 състезатели от 14 клуба. Великотърновецът стартира за първа година във възрастова група мъже 50+, в която взе шампионските титли в бяганията на 100 и 200 метра, като спря хронометрите на 12,1 сек. и 25.3 сек. Резултатите са лични постижения за него за последните три години. „Имах леки здравословни неразположения, което съпроводено от голямата горещина в Пловдив създаде допълнителни затруднения. Постигнатите резултати са добри на този етап. Следващата ми цел ще бъде Балканиадата по лека атлетика, която тази година е в Стара Загора. Имам желание за покажа най-доброто. Надявам се да нямам травми и да реализирам подготовката си в края на септември“, коментира Свилен Митрофанов.

Горнооряховчанинът Йордан Димитров също завоюва две първи места, но във възрастова група мъже 45+. Той стана победител на 800 метра с време 2:26.1 мин. и на 5 километра спортно ходене с 31:04.7 мин. Двамата атлети през тази година се състезаваха за клуба на ветераните от Варна и допринесоха за първите места при мъжете и в комплексното класиране.