„Виолетовите“ победиха венецуелци, паднаха от ЦСКА-София в Панчарево

ДВЕ КОНТРОЛНИ СРЕЩИ ИЗИГРАХА В КРАЯ НА МИНАЛАТА СЕДМИЦА футболистите на „Етър ВТ“, като с тази в Панчарево приключи лагерът в Дряново.

В четвъртък „виолетовите“ записаха победа със 7:0 срещу националния отбор на Венецуела за хора с увреден слух, който се подготвя за участие на параолимпийските игри. На стадиона в Дряново великотърновци поведоха с 1:0 още в 3-тата минута с попадение на Иван Скерлев след ъглов удар. Малко по-късно Мартин Станкев бе изведен отляво и стреля в обратния ъгъл за 2:0. Подаване на Димо Атанасов в 13-ата минута намери Румен Руменов, който с глава стреля до гредата, а шут на Александров бе уловен от вратаря. Нов удар на Станкев бе удар бе боксиран от стража на венецуелците, който в 45-тата спаси изстрел и на Чавдар Ивайлов.

На почивката и през втората част Станислав Генчев направи поредица от смени, а Иван Петков вкара четири гола. В 52-рата минута централният нападател засече топката в мрежата след пас на Иван Стоянов за 3:0, а само след минута двамата повториха упражнението, но този път Петков вкара с глава. След отлично центриране на Станев пак Иван Петков с глава стреля до гредата, но в 61-вата минута стигна до хеттрик.

120 секунди по-късно венецуелците записаха първия си точен удар чрез Жозе Жеал, спасен от Акалски. В 74-тата минута Тодор Колев бе изведен сам и покачи на 6:0. Вратарят на венецуелците направи няколко добри спасявания, като извади в корнер ефектен удар от въздуха на Апостолов, а след изпълнението му Венцислав Василев нацели напречната греда. Пет минути преди да изтече редовното време, Иван Петков засече топката за крайното 7:0.

В СЪБОТА „ВИОЛЕТОВИТЕ“ ГОСТУВАХА НА ЦСКА-СОФИЯ В ПАНЧАРЕВО, където паднаха за първи път в проверките, а домакините продължиха победната си серия. И двете попадения за „червените“ паднаха през първата част, реализирани от Кирил Десподов и Рубен Пинто.

Старши треньорът Станислав Генчев започна с Хр. Иванов, Скерлев, Минков, Александров, Атанасов, Ивайлов, Пехливанов, Тодоров, Руменов, Кямил и Неделчев.

Първото голово положение в мача бе в полза на домакините, които можеха да вкарат още в 34-тата секунда. Кирил Десподов проби отдясно и пусна към Каранга, който се завъртя добре на 180 градуса и шутира, но покрай десния страничен стълб на Иванов.

Гостите отговориха с изстрел на Неделчев в 5-ата минута, който обаче мина високо над вратата. Същото стори и Яни Пехливанов, който не успя да завърши по най-добрия начин опасна атака на „виолетовите“ отдясно.

В 16-ата минута Стефан Неделчев загуби елементарно топката, която попадна в краката на Меркадо, който от своя страна напредна и намери добре непокрития Кирил Десподов. Младият нападател шутира силно по земя от 13 – 14 метра и 1:0 за ЦСКА-София.

В 32-рата минута домакините можеха да вкарат втори гол, когато Недялков намери Симао, но изстрелът на португалеца срещна гредата. Шест по-късно Рубен Пинто се разписа с глава, засичайки центриране на Симао.

ПРЕЗ ПАУЗАТА СТАНИСЛАВ ГЕНЧЕВ ИЗВЪРШИ 6 ПРОМЕНИ, като в игра се появиха Иван Стоянов, Йордан Апостолов, Тодор Колев, Иван Петков, Венци Василев и др., а в края влязоха и юношите Кольо Станев и Бранислав Ботев. След почивката етърци изравниха играта и можеха да върнат поне един гол.

В 72-рата минута Йордан Апостолов стреля силно от границата на наказателното поле, но Слави Петров спаси.

Пет минути след тази ситуация Иван Петков пропиля най-чистото положение за „Етър ВТ“, когато вместо да стреля с глава от 5 метра, той опита подаване на празна врата към Тодор Колев и сгреши. В 83-тата минута изключително опасен шут на бившия футболист на „ЛевскиСашо Александров профуча покрай левия горен ъгъл на бранената от армейците врата.

Последва бомбен удар на Никола Колев, който Христо Иванов с мъка изби. В 86-ата минута Енрике се откъсна сам срещу вратаря на великотърновци след грешка на отбраната, но бе фаулиран от влезлия на почивката Адамец и реферът вдигна директен червен картон на защитника.

„Полезна проверка и за двата отбора. Доволен съм, че нашият отбор игра срещу един от най-силните отбори в България. Към играта имам доста забележки. Все пак ние сме новаци и момчетата трябва да добиват самочувствие в такива мачове. От две наши грешки допуснахме головете. Трудно превключваме от фаза атака във фаза защита.

През изминалия сезон във Втора лига изпитвахме затруднения в защита. Допускахме елементарни голове. Сега исках да заздравим защитата. В нападение също имаме набелязани играчи. Закъсняваме със селекцията, но работим по въпроса. Водим разговори с такива играчи, и то в най-добрата възраст – между 24 и 27 години, надявам се максимално бързо да решим този въпрос.

От един мач генерални изводи не трябва да се правят. ЦСКА доминира тотално през първото полувреме, но и ние показахме качества. Надяваме се стадион „Ивайло“ да е готов за старта на сезона. Още в първата среща дано да играем в своя дом“, заяви старши треньорът на етърци Станислав Генчев.

Снимка: LAP.bg

One thought on “„Виолетовите“ победиха венецуелци, паднаха от ЦСКА-София в Панчарево

• 03.07.2017 в 16:54