За втора поредна година „канарчетата“ станаха шампиони на „Ивайло“

За втора поредна година детският отбор на „Ботев“ (Пловдив) стана шампион на България на стадион „Ивайло“. В събота „канарчетата“ победиха „Лудогорец“ с 2:0 на финала на държавното първенство по футбол при децата, родени след 1 януари 2002 г.

Така тимът на треньора Иван Гешев защити титлата, спечелена през миналата година от набор 2001 на същата арена в старата столица.

Тогава това стана след дузпи срещу „Черно море“, но този път „канарчетата“ не допуснаха драма.

Двубоят трябваше да започне в 18 часа, но бе изместен с един час заради страхотната жега. Главен съдия бе Станислав Ставров, асистираха му Илиян Капарашев и Никифор Велков, делегат на БФС бе Игор Бакьов.

След пропуски и пред двете врати в самия край на полувремето капитанът на пловдивчани Станислав Шопов навърза няколко и заби страхотен гол с шут от около 22 – 23 метра в горния десен ъгъл на вратаря на „Лудогорец“. Малко след почивката пропуск направи Петър Георгиев от разградския тим. Той бе изведен отляво на атаката от Хюсеин, но прати топката край рамката.

В 58-мата минута Станислав Ставров отсъди дузпа за нарушение срещу Шопов и Иво Казаков реализира от 11-ия метър за 2:0. Купата и златните медали на „Ботев“ бяха връчени от председателя на Зоналния съвет на БФС във В. Търново Бончо Генчев.