„Железничарите“ изпуснаха победата във втората си контролна среща

Без победител завърши контролната среща между „Ботев“ (Гълъбово) и „Локомотив“ (Горна Оряховица). На стадиона в Тетевен двата отбора завършиха 2:2. И двамата треньори Светослав Тодоров на „Ботев“ и Александър Димитров на „Локомотив“ използваха в игра доста от футболистите си, като „железничарите“ разчитаха на 24-ма. Срещата започна устремно за горнооряховчани, които до 10-ата минута отбелязаха два бързи гола чрез Александър Кирилов и Антоний Балъков. Първо пробилият отдясно Павел Головодов центрира към Антоний Балъков, който остави топката на Александър Кирилов и той с премерен шут от границата на наказателното поле отбеляза за 0:1. След още пет минути след пробив на Мариян Иванов и пас към Антоний Балъков резултатът стана 0:2. Така завърши първата част на мача. През второто полувреме в двете единадесеторки настъпиха доста промени. Символичните домакини от „Ботев“ (Гълъбово) се добраха до равенство в последните десет минути на двубоя. В 80-ата Атанас Фиданин сгреши и Георги Кирилов отбеляза за 1:2 с глава. Крайното 2:2 фиксира Иван Винков в 85-ата минута.

От треньорския щаб на черно-белите споделиха, че контролата е полезна и е послужила като ориентир и да се види докъде са стигнали нещата. Видели са се и много хубави неща, но предстои още доста работа по селекцията и сглобяването на отбора. Следващата проверка е срещу ФК „Верея“ (Стара Загора) на 8 юли, като мястото на двубоя ще бъде уточнено допълнително – в Елена или в Горна Оряховица.

„Локомотив“: Димитър Николов, Милен Савов, Емануел Райхерц, Мариян Иванов, Мартин Николов, Якуб Идризов, Владимир Мичев, Павел Головодов, Антоний Балъков, Александър Киров, Диян Христов (Кристиян Кацарев, Ивайло Крушарски, Ивайло Тодоров, Атанас Фиданин, Бедри Рюстемов, Веселин Любомиров, Любомир Генчев, Красен Трифонов, Мартин Димитров, Даниел Йорданов, Н. Какамъков, Даниел Солтей, Симеон Иванов).