Нова надежда за клуб „Надежда” в Нова Върбовка
Повече от 40 са организираните членове на клуб на пенсионера „Надежда” в Нова Върбовка. За своята клубна дейност вчера те получиха и новата си придобивка – съвременни помещения от някогашната прочута младежка база в селото, известна далеч зад пределите му в зората на модерните дискотеки. Базата е дадена за дейността на клуба с единодушното решение на Общинския съвет, затова сред гостите бяха и кметът на Община Стражица Румен Павлов, и председателят на Общинския съвет Илиян Маринов, които поднесоха поздравления и подаръци за клуба. Гост на членовете на клуба беше и народният представител Весела Лечева. Тя също поздрави хората от втората младост с новата придобивка и подари на клуба телевизор.
Трицветната лента прерязаха председателят на клуба Иван Радев, Весела Лечева и Румен Павлов, а йеромонах Димитрий от Стражица отслужи водосвет за здравето на всички и за успешна бъдеща дейност на обитателите на новата клубна база. Певици от клуб „Златна есен” в Стражица поздравиха нововърбовските си колеги и гостите с кратка програма. Новата надежда в клуб „Надежда” е да бъде преодоляно разделението между хората в селото и в този клуб те да намират утеха и упование, да посрещат годишнини и юбилеи.
Николай ХРИСТОВ
