8 четения

Силно първо полувреме за павликенчани срещу габровци

Представителния тим на ОФК „Павликени“ надигра „Янтра-1919“ (Габрово) с 3:2 в контролен мач. Домакините поведоха с 3:0, но през втората част съперникът успя да върне две попадения.

Атанас Ингилизов откри резултата, останал сам срещу вратата на гостите. Пробив и хубаво извеждащо подаване на Никола Какамъков бе засечено от Димитър Кушев за 2:0. Веднага след почивката Какамъков надбяга габровската защита и прати топката в мрежата – 3:0.

„Смените после поразкъсаха играта, пролича и неопитността и получихме два гола. От стария отбор останаха само Кушев, Георги Вълчев и Калоян Киров. Надяваме се да върнем някои опитни футболисти, защото имаме нужда от стабилизиране. При нас вече са Преслав Петров и Боян Хаджииванов, с които работих във ОФК „Трявна“. Очакваме да дойдат и още двама юноши на „Етър“ – Борислав Гецов и Емрах Шабан“, коментира новият старши треньор на павликенчани Димитър Тодоров.

Следващата проверка на водения от него отбор е в събота от 11 часа срещу „Спартак“ (Плевен) на градския стадион в Павликени.