3 четения

„Железничарите“ с второ равенство, взеха точка в Ловеч

Литекс“ – „Локомотив“ 1:1

Второ поредно равенство записа горнооряховският „Локомотив” в мач за първенство на Втора лига. След като на старта на сезона „железничарите“ завършиха 1:1 у дома срещу „Поморие”, в събота постигнаха идентичен резултат като гости на новака „Литекс” (Ловеч).

През първото полувреме домакините имаха териториално превъзходство и създадоха няколко добри възможности за гол, предимно при статични положения, но ги пропуснаха. Гостите от Горна Оряховица също имаха своите положения, но не успяха да стигнат до гол. Първият шанс всъщност бе пред тях, но Головодов не успя да засече центрираната от Мартин Николов топка.

Оранжевите“ откриха резултата в 54-тата минута, когато Христо Кирев прати топката от въздуха от 25 метра неспасяемо в мрежата на гостите за 1:0. В 71-вата минута Кристиан Димитров от „железничарите“ изравни от наказателен удар. Малко по-късно включилият се силно в двубоя Бедри Рюстемов се откъсваше сам срещу вратаря на домакините на фланга, но бе спрян с нарушение от защитник на „Литекс“. От отсъдения пряк свободен удар Деян Христов стреля опасно, но попадение отново не падна.

ФК „Локомотив“: Димитър Николов, Кристиян Димитров, Ивайло Тодоров, Мариян Иванов, Мартин Николов, Владимир Мичев, Якуб Идризов, Павел Головодов (46 Милен Савов), Антоний Балъков (57 Бедри Рюстемов), Александър Киров (90 Петър Казаков), Деян Христов.