Травма вади Веско Минев от мача на „виолетовите“ с „Верея“

Опитният бранител Веселин Минев ще пропусне днешния мач на „Етър ВТ“ с „Верея“, съобщи спортно-техническият директор на великотърновския клуб Стефан Атанасов. Крайният защитник не участва в тренировките на „виолетовите“ в края на миналата седмица заради болки в прасеца и треньорското ръководство е решило да го запази за следващите срещи. „Предстои труден двубой. Този отбор навън се затваря, играе на контраатаки и ще трябва да намерим точното решение. Но радващото е, че отборът ни физически е много добре, показват го вторите ни полувремена. Радвам се, че футболистите добиват увереност в себе си и се надявам да спечелим”, коментира старши треньорът Иван Вутов.

Тежък мач очаква и нападателя Иван Петков, който се разписа срещу „Витоша”.

Няма лесен мач и този не е изключение. Смятам, че ще победим не заради загубата на „Верея” с 0:4. Те ни биха в контрола неотдавна, резултатите не са важни. Ще се хвърлят здраво, както и ние, но на нас повече ни подхожда победата. Казвам го заради играта ни досега. Имам огромно желание да спечелим”, коментира Иван Петков.

Домакинството на етърци срещу старозагорци ще е последното на този етап, което ще се играе на градския стадион в Ловеч. Това стана ясно, след като БФС разреши следващите домакински мачове на „виолетовите”, които ще са на естествено осветление, да са на стадион „Ивайло”. Така етърци със сигурност ще приемат „Пирин” на 12 август вече у дома.

Двубоят срещу „Верея” е днес от 20:30 часа. Главен съдия е Георги Димитров с асистенти Младен Маринов и Красимир Миланов. Четвърти съдия е Димитър Русев, а допълнителни арбитри – Йото Гарабедов и Петър Григоров.