7 четения

Контролна среща. Тръмбешчани постигнаха резултатна победа

„Янтра“ – „Изгрев“ (Царевец) 5:1

Силно подмладени състави си дадоха среща на терена в Полски Тръмбеш. Отборът на „Янтра“ бе без 7 – 8 от опитните си играчи, а гостите от Царевец пристигнаха с юношите си. Така предимно младите футболисти изиграха интересен двубой, в който домакините имаха шанса да реализират положенията си, а тимът на „Изгрев“ направи доста пропуски, особено през по-равностойната първа част.

Емилиян Николаев откри резултата в 18-ата минута, в 31-вата Димитър Колев намери Тихомир Антонов, който покачи на 2:0.

Отново Димитър Колев центрира в началото на втората част към Пламен Иванов, за когото с глава остана да вдигне на 3:0.

Самостоятелен пробив на Николаев донесе четвърти гол в актива на „Янтра“, преди „Изгрев“ да намали на 1:4.

Три минути преди да изтече редовното, време Тихомир Антонов изведе Николай Иванов, който преодоля и вратаря на гостите, преди да се разпише за 5:1.