3 четения

Надежда на „Етър-64“ бележи за България на еврошампионат, великотърновци ръководят срещи в скопската зала „Кале“

Националният отбор на България за девойки до 17 години започна с важна победа на Европейското първенство по хандбал в Скопие (Македония). Момичетата на селекционера Николай Начев направиха страхотен обрат и се наложиха над връстничките си от Израел с 29:27 (10:14) в първия си мач от група „В“ на шампионата в Македония. В зала „Кале“ тимът на Израел напълно контролираше играта през първото полувреме, като се оттегли на почивката с три гола преднина – 14:10. В началото на втората част резултатът стана 15:10, след което проблемите за израелките започнаха. Последваха 6 последователни попадения за нашите момичета, които поведоха за първи път в срещата при 16:15. Двубоят продължи равностойно и гол за гол. Две минути преди края резултатът беше 27:27, но в крайна сметка България се поздрави с победата след 29:27.

Най-резултатна за българския тим бе Мадлен Тодорова с 6 гола за победата. Мария Маслева и великотърновката Кристияна Караманлиева добавиха по 5 попадения, като Маслева бе определена и за най-полезен състезател на мача. В състава на България освен Караманлиева от хандбален клуб „Етър 64“ е и Ралица Димова.

Вчера от 20,00 часа българските състезателки срещнаха отбора на Исландия, който стартира с драматична загуба от Косово с 25:26.

Освен отбора ни в Македония страната ни има и представители в съдийската ранглиста, като двойката от Велико Търново Светлин Йовчев и Звезделин Йончев получи наряд да ръководи мачове от Европейското първенство.