3 четения

Наши ориентировачи с отличия от „Бодлите на розите“

Сребърни медали спечелиха Димитър Димитров и Русалина Стефанова от състезанието по ориентиране „Бодлите на розите“ в района на Казанлък. За крайното класиране се взеха под внимание резултатите от спринта за купа „Енина“, вечерната средна дистанция за купа „Бузлуджа“ и средната дистанция за купа „60 години ориентиране в Казанлък“. В група мъже-45 Димитър Димитров от великотърновския клуб „Браун Тим“ се класира на второ място в трибоя. Със сребро при жени-55 се окичи Русалина Стефанова.

В същата възрастова група Петя Димитрова е втора на купа „Бузлуджа“, а съотборничката й в „Браун Тим“ Маргарита Тодорова е трета в спринта. Междувременно Йоана Павлова от същия клуб завърши втора при момичета до 10 години в състезанието за купа „Бургас“, което включваше два старта на средна дистанция. Петя Димитрова е трета при жени-55.