66 четения

Георги Недев и Светлин Даскалов със стълбички в Беловец

Двама състезатели на великотърновския клуб „Сикс Спортс“ записаха призови класирания на надпревара по мотокрос, проведена в разградското село Беловец. Председателят на клуба и негов треньор Георги Недев завърши втори в клас МХ1 – 450 кубика, а възпитаникът му Светлин Даскалов е трети в МХ2 – 250 кубика.

„Така се стекоха обстоятелствата за нас, че се наложи да стоварим моторите и да стартираме. Нямахме време за опознавателни обиколки и напълно не познавахме трасето с дължина около километър и половина. Така целта ни бе да използваме първия манш, за да запомним трасето и същевременно да се представим добре, а през втория манш да дадем малко повече газ. В първия манш пропуснах един състезател пред себе си, за да карам на спокойствие и да науча трасето, като си пазих третата позиция, а във втория манш вече имах възможността да задържа второто място. Почти взех старта, защото след падането на карирания флаг излязох на предна позиция, но изпързалях първия завой малко повече и излязох от трасето. За щастие бързо се върнах на пистата и започнах да наваксвам, което в крайна сметка ми донесе второто място в класа. Светлин бе бетон и в двата манша финишира трети“, разказа Георги Недев.