5 четения

Тежка загуба за павликенчани, пропуснаха дузпа в Габрово

„Янтра Габрово“ – ОФК „Павликени“ 7:0

Неочаквано тежка загуба претърпя обновеният отбор на ОФК „Павликени“ на старта на сезона. Тимът падна като гост на „Янтра Габрово“ със 7:0 на стадион „Христо Ботев“. Домакините доминираха изцяло и при повече концентрация в завършващата фаза спокойно можеха да се поздравят с двуцифрена победа над състава на Димитър Тодоров, който пък очевидно все още търси облика си. Головата сметка откри Марио Йовов. Крилото получи чудесен извеждащ пас от Константин Йорданов и ознаменува дебюта си с гол, с точен удар по диагонала в долния ляв ъгъл на вратата. В 19-ата минута Йовов беше близо и до второ попадение, но се оказа в положение на засада. В 28-ата минута Пламен Кожухаров проби добре отдясно и върна към зоната на дузпата, но топката не успя да стигне до неговия брат Християн Кожухаров. Две минути преди почивката „Янтра Габрово“ получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Пламен Кожухаров изскочи зад защитата и беше повален в наказателното поле от вратаря на гостите, който получи жълт картон. Капитанът на домакините сам реализира дузпата и удвои аванса на тима си. Втората част започна подобно на първата. Три минути след подновяването на играта Марио Йовов се разписа отново и покачи на 3:0. Димитър Кръстев беше в основата на атаката и даде головия пас към Йовов. След още три Стефан Иванов асистира на Християн Кожухаров за 4:0, а в 58-та атака на Пламен Кожухаров завърши с попадение на Иво Георгиев за 5:0. В 71-та минута реферът отсъди втора дузпа в полза на домакините, този път за нарушение срещу Йовов, и Стефан Иванов беше точен от бялата точка за 6:0. Секунди по-късно реферът даде дузпа за павликенчани, но вратарят Иван Христов отрази удара на Димитър Кушев и запази вратата си „суха“. Последното попадение в срещата реализира друго ново попълнение в състава на „Янтра Габрово“, Цветелин Якимов, в 87-та минута след пас на Пламен Кожухаров. Малко преди края Стилян Михайлов имаше възможност да вкара почетно попадение за гостите, но не успя.