4 четения

„Виолетовите“ с важен успех в София, Бадара и Иван Петков отново бележат

„Славия“ – „Етър ВТ“ 1:2

Важна победа като гост в София записа отборът на „Етър ВТ“. „Виолетовите“ започнаха добре срещата на стадион „Славия“ и още при първата си атака спечелиха корнер, след който Бадара стреля встрани от вратата на домакините. 120 секунди по-късно вратарят на „белите“ Антонио Стергиакис подари на Бадара върната му топка, но нападателят се завъртя бавно и не успя да вкара, тъй като стражът успя да се намеси и да извади кълбото в ъглов удар.

След изпълнението му Венци Василев би с глава над гредата.

„Славия“ откри резултата при първата си възможност за това. В 16-ата минута след центриране на Иван Минчев от свободен удар непокритият Стефан Велков с глава изпрати топката в мрежата зад Христо Иванов.

След попадението пресата на етърци спря да работи за известно време и играта се поизравни почти до почивката, когато „виолетовите“ отново натиснаха.

Първо Александров нахлу отдясно и центрира към Иван Стоянов, който обаче се подхлъзна и не успя да засече топката. Капитанът на гостите се реабилитира в 42-рата минута, в която отне топката от Христов и я поднесе на Бадара на точката на дузпата. Оттам сенегалецът не сбърка за 1:1 въпреки опита на Стергиакис да спаси.

Второто полувреме започна с пропуск на столичани. В 47-мата минута бившият етърец Ивайло Димитров бе изведен в отлична позиция, но стреля над вратата на Христо Иванов.

Последва период, в който постепенно етърци налагаха превес и организираха няколко хубави атаки, а в 68-мата минута Александров с ножица стреля силно, но от главата на защитник топката излезе в корнер. Преди това Йордан Апостолов пробва шут от далечна дистанция, но топката мина встрани от целта. Домакините имаха чиста възможност в 86-ата минута, когато Узунов излезе отдясно и стреля, но Христо Иванов изби с крак.

В началото на добавеното време от четири минути Иван Стоянов изведе отляво Димо Атанасов и той намери пред голлинията Иван Петков, който засече топката в мрежата за крайното 1:2. Успехът е втори поред за великотърновци, които в трети мач са без загуба, а в петък приемат на стадион „Ивайло“ пловдивския „Ботев“.

„Мисля, че днес най-важен беше колективът. До последно вярвахме, че ще вземем трите точки, и го показахме на терена. Знаехме как ще действа „Славия“ и бяхме добре подготвени. Освен гола мисля, че нямаха други положения. Вярно, че спасих и един удар на Влади Узунов. В тези ситуации се доверяваш на рефлекса си. Ние се стремим да играем играта си и от мач на мач да добиваме самочувствие”, коментира вратарят Христо Иванов, който, както и при равенството 1:1 с „Дунав“ в Русе, бе избран за играч на мача.

„Етър ВТ”: Хр. Иванов, Александров, Василев, Пехливанов, Скерлев, Атанасов, Вълчанов (89 Колев), Ивайлов (55 Кямил), Апостолов, Бадара (69 Петков), Стоянов.