4 четения

„Студентите“ наложиха волята си над коравите „партизани“

„Академик“ – „Партизан“ 2:1

Обрат в резултата направиха футболистите на „Академик“ и записаха пълен успех в първата си домакинска среща за сезона. Гостите от Червен бряг разчитаха предимно на дълги подавания и на статични положения и тази тактика им донесе успех в 21-вата минута. Тогава след ъглов удар отбраната на свищовлии изчисти топката, но опитът за изкуствена засада не се получи и Калоян Митков вкара за 0:1. В края на полувремето „студентите“ изравниха чрез Стефан Гинчев. Митко Димитров навлезе отляво и комбинира с Кристиян Иванов. В стремежа си да го блокира, бранител на „Партизан“ отклони топката към Стефан Гинчев, който от движение бе точен за 1:1. През втората част „Академик“ продължи да атакува, пропусна положения, стигна и до удар в гредата. Така дойде 75-ата минута, в която Мартин Колев влезе отляво, залъга и намери Лилян Маринов и той направи обрата пълен – 2:1.

„Академик“: Ценов, Петров Йорданов, Ангелов, Пендов, Маринов, Георгиев, Кр. Шванов Димитров, Ст. Гинчев и Пл. Илиев (75 Колев).