5 четения

Категоричен успех на великотърновските надежди в Дупница

„Марек” – „Етър ВТ” 0:3

С победа с 0:3 стартираха в националната група юношите на „Етър ВТ”. „Виолетовите“ спечелиха гостуването на „Марек” в Дупница. „Превъзхождахме категорично домакините в Дупница, въпреки че те и миналата година участваха в елитната U17 група.

Играхме много добре през първото полувреме, когато паднаха първите два гола, отбелязани от Бранислав Ботев. В играта ни имаше идеи, имаше футбол. Домакините останаха с човек по-малко в 30-ата минута. Мартин Методиев бе изгонен за нарушение в наказателното поле, но от отсъдената дузпа Николай Лазаров не успя да преодолее стража на „Марек”.

Стана така, че докато бяхме с числено равенство, играхме по-силно. След почивката, когато бяхме с човек повече, ритъмът падна, тогава трябваше да бъдем още по-убедителни. Като цяло обаче съм много доволен”, коментира старши треньорът Марин Стефанов. Третото попадение за великотърновци реализира Димитър Митев през втората част.

Наставникът отличи за двата гола Бранислав Ботев, но добави, че дава висока оценка на всички за раздаването и борбеността.

В неделя на етърци им предстои първото домакинство. „Виолетовите” приемат „Пирин” (Благоевград), като мачът е на 27 август от 18:00 ч. на стадион „Ивайло”. Противникът стартира с две поредни гостувания, като в първото загуби с 2:1 от „Сокол” (Марково).

„Ще проучим съперника, излизаме за втора победа”, заяви Марин Стефанов и призова публиката да дойде и да подкрепи момчетата.

„Етър ВТ“: Добромир Добрев, Юлиян Райков, Валери Радославов, Николай Лазаров, Алекс Паунчев, Димитър Динев, Борислав Марков, Анджело Глузов, Бранислав Ботев, Кольо Станев, Филип Георгиев (Стоил Стефанов, Димитър Митев, Емил Георгиев, Ерай Алков)