Голове от дузпи подпечатаха хикса в регионалното дерби в Полски Тръмбеш

„Янтра“ (П. Тр.) – „Академик“ 1:1

Без победител завърши първото за сезона регионално дерби в Северозападната Трета лига. На стадиона в Полски Тръмбеш домакините и гостите от Свищов си отбелязаха по един гол от наказателни удари, отсъдени от рефера Никола Атанасов. Точката бе първа за новаците от „Янтра“, а отборът на „Академик“ продължава непобеден вече трети кръг, като два от мачовете бяха на чужд терен. Йордан Йорданов откри резултата от дузпа в 50-ата минута за 0:1. Тринайсет по-късно Николай Иванов също бе точен от бялата точка за 1:1. За „студентите“ греда удари Стефан Гинчев, а тръмбешчани бяха близо до победен гол в 90-ата минута. Тогава играещият треньор Калоян Илиев се откъсна сам срещу вратата на гостите, но ударът му бе блокиран в последния момент от застигнал го бранител. „Академик“ завърши срещата с десет души, след като втори жълт и съответно червен картон в десетина минути преди края получи централният бранител Пламен Ангелов.

„Янтра“: Рашков, Мастънов, Ангелов, Славчев, Костадинов, Б. Иванов (55 Маречков), Колев, Антонов (90 Асенов), Н. Иванов, Атанасов (55 Илиев), К. Иванов.

„Академик“: Ценов, Петров, Йорданов, Ангелов, Пендов, Маринов, Георгиев, Кр. Иванов Димитров, Ст. Гинчев и Пл. Илиев (57 Колев).