2 четения

Група U17, II кръг „Виолетовите“ юноши не успяха да пречупят „орлетата“

„Етър ВТ“ – „Пирин“ 0:0

Без гол завърши дебютният мач на етърци на стадион „Ивайло“ в националната юношеска група до 17 години. „Виолетовите“ не успяха да отбележат гол на връстниците си от благоевградския „Пирин“. Пред над 100 зрители домакините започнаха добре и в 10-ата минута Бранислав Ботев стреля опасно, но топката мина на сантиметри от страничната греда. Негово добро извеждащо подаване в 13-ата минута намери Стоил Стефанов, но топката бе избита от вратаря на гостите. Постепенно „Пирин“ изравни играта и на свой ред създаде няколко добри положения, като на два пъти вратарят на етърци Добромир Добрев се намеси сигурно.

Второто полувреме започна с натиск на „виолетовите“ и удар на Кольо Станев мина до десния страничен стълб. В 67-мата минута Филип Георгиев бе изведен отляво, но стражът на благоевградчани отрази изстрела.

Останалите резултати от кръга: „Левски“ – „Раковски“ (Сф) – „Дунав“ (Русе) 1:0; „Лудогорец“ – „Ботев“ (Пд) 0:1; „Левски“ – „Локомотив“ (Пд) 2:0; „Черно море“ – „Сокол“ (Марково) 3:1; „Марек“ (Дупница) – „Берое“ 0:6; „Септември“ (Сф) – „Славия“ 6:2, „Монтана“ – „ЦСКА-София“ 0:0.

„Етър ВТ“: Добромир Добрев, Кристиян Радойчев (Филип Георгиев), Валери Радославов, Николай Лазаров, Алекс Паунчев, Димитър Динев, Борислав Марков, Анджело Глузов (Емил Георгиев), Бранислав Ботев (Матю Гагов), Димитър Митев (Кольо Станев), Стоил Стефанов.