6 четения

Втора професионална лига „Железничарите“ пречупиха корав съперник, Александър Димитров акцентира върху градежа на клуба и отбора

„Локомотив“ – „Ботев“ 3:1

Победа с 3:1 в последната среща от шестия кръг на Втора професионална лига записа отборът на „Локомотив“. Горнооряховчани пречупиха „Ботев“ (Гълъбово) на своя стадион, постигайки трети успех от началото на сезона. Със събраните 11 точки „железничарите“ влязоха в челната петица на класирането, изравнявайки се с третия и четвъртия и изоставайки на три точки след лидера ФК „Царско село“.

Преди почивката локомотивци играха добре, задържаха топката и имаха предимство. Георги Чукалов откри резултата в 31-вата минута, разписвайки се с отмерен удар в разбъркване след корнер. След гола домакините преотстъпиха инициативата на съперника и бяха наказани. В 41-вата минута Иван Цачев излезе от дълбочина и с глава възстанови равенството, прехвърляйки Кацарев. Почивката обаче дойде с попадение в аванс за локомотивци. Точен бе Деян Христов отново след ъглов удар. След паузата играта се накъса от нарушения и чести единоборства. Преотстъпеният на „Ботев“ от „Етър ВТ“ халф Стефан Неделчев се появи в игра, но остана за кратко на терена. Неделчев си заработи набързо два жълти картона и съответно червен и отиде предсрочно под душа. Шанс да реши окончателно спора се разкри пред Георги Чукалов, но силният му удар бе париран от вратаря на гостите.

Пробив на Бедри Рюстемов в 90-ата минута, преодолял двама съперници, завърши с пас към Владимир Мичев, който от чиста позиция фиксира крайното 3:1.

„Мисля, че през първата част показахме нелош футбол и поздравявам играчите за победата. Трябва ни още работа, системно и последователно да поправяме грешките и да градим отбора. Не ме вълнува толкова класирането, колкото да изградим добра основа и когато сме готови като отбор и като клуб, да атакуваме „А“ група. Точките сега не ме вълнуват“, коментира старши треньорът на домакините Александър Димитров.

„Локомотив“: Кацарев, Иваново, Николов, Тодоров, Мичев, Идризов, Любомиров (45 Балъков), Димитров, Чукалов (86 Казаков), Христов, Киров (59 Рюстемов).