10 четения

Елитна U17 група, Трети кръг Първа загуба за „виолетовите“ юноши

„Берое“ – „Етър ВТ“ 1:0

Първа загуба в шампионата претърпяха юношите на „Етър ВТ“. В среща от третия кръг на елитната U17 група „виолетовите“ паднаха в Стара Загора с 1:0. Двубоят започна с домакински натиск и още в 5-ата минута „Берое“ получи право да изпълни дузпа. Вратарят на „Етър“ Добромир Добрев обаче реагира великолепно и успя да избие насочената в долния му ляв ъгъл топка. В отговори удари на Филип Георгиев и Николай Лазаров не намериха целта. Домакините обаче бяха по-настойчивият тим и само блестящите намеси на вратаря на гостите на два пъти предотвратиха сигурен гол.

Втората част премина под диктовката на старозагорци. След две нови добри прояви на Добрев в 66-ата минута футболист на домакините се възползва от една избита топка и с далечен удар я прати под гредата за победното 1:0.

В 71-вата минута Бранислав Ботев стреля от пряк свободен удар, но топката мина край гредата, а при пробив отдясно на Стоил Стефанов изстрелът на Ростислав Узунов мина над вратата.

„Етър ВТ“: Добромир Добрев, Стоил Стефанов, Валери Радославов, Николай Лазаров, Ростислав Узунов, Димитър Динев, Борислав Марков, Анджело Глузов (Димитър Митев), Бранислав Ботев, Кольо Станев (Емил Георгиев), Филип Георгиев (Матьо Гагов).

Останалите резултати от Трети кръг: „Дунав“ (Русе) – „Септември“ (Сф) 0:1, „Пирин“ (Бл) – „Черно море“ 1:5, „Сокол“ (Марково) – „Лудогорец“ 2:2, „Локомотив“ (Пд) – „Левски-Раковски“ (Сф) 1:0, „Берое“ – „Етър“ (Велико Търново) 1:0, „Ботев“ (Пд) – „Монтана“ 6:1, „ЦСКА-София“ – „Левски“ 2:1, „Славия“ – „Марек“ (Дупница) 5:0.