martineli

martineli

Павликенчани с първа победа, Ингилизов и Чешмеджиев бележат

ОФК „Павликени“ – „Ботев“ (Лук.) 2:0

Първи точки в новото първенство на Северозападната Трета лига записа отборът на ОФК „Павликени“. След три поредни загуби воденият от Димитър Тодоров тим намери верния път и пречупи с 2:0 един от коравите тимове в групата – „Ботев“ (Луковит). Дебют за домакините направи бившият вратар на „Етър ВТ“ Венци Димитров, който имаше важни намеси след почивката. Друг бивш „виолетов“ играч – Красен Трифонов, бе в основата на първите опасности пред вратата на гостите. Халфът изпълни хубаво статични положения, при които Димитър Кушев и Атанас Ингилизов пропуснаха да открият резултата. Тримата бяха в основата на първия гол в мача и втори за павликенчани от началото на кампанията. Трифонов центрира, Кушев върна добре отляво към Атанас Ингилизов и той не сбърка за 1:0 в 42-рата минута. След почивката домакините позатвориха играта и разчитаха повече на контри. Пет минути преди да изтече редовното време, Трифонов намери Кушев, който върна с глава към Белослав Чешмеджиев и той фиксира окончателното 2:0.