martineli

martineli

Скъсаха „студентите“ във Видин

„Бдин 1923“ – „Академик“ 4:0

Първа загуба от началото на сезона претърпя отборът на „Академик“. Свищовлии паднаха с 4:0 на градския стадион във Видин в двубой от IV кръг на Северозападната Трета лига. Любопитно е, че старши треньор на „Бдин-1923“ е бившият наставник на „студентите“ – Боби Борисов. Две контри на гостите им донесоха чисти голови положения пред вратата на домакините, но те не бяха оползотворени.

Янек Кирилов откри резултата в 40-ата минута след корнер, а в 80-ата записа и второ попадение на сметката си, възползвайки се от недобре изчистена топка от бранител. Калоян Цветков вкара за 3:0 в 63-тата минута със силен удар, при който топката изненада вратаря на „Академик“ и той не успя да я отбие. Грешка при изнасянето на топката позволи на Мартин Димитров в 89-ата минута да направи разликата внушителна в полза на видинчани. Междувременно свищовлии останаха в намален състав, след като Павлин Георгиев получи директен червен картон за обида на асистент-съдията.

„Резултатът не отговаря на показаното на терена. Получихме голове от наши грешки, но не се сърдя на момчетата. Важното е да ги забравят и да са готови психически за следващия мач“, коментира старши треньорът на „Академик“ Евгени Маринов.