15 четения

Тръмбешчани удариха негостоприемен домакин, Радо Рашков с отлични изяви

„Левски 2007“ – „Янтра“ (П. Тр.) 0:2

Първа победа в Трета дивизия записа в неделя отборът на „Янтра“ (П. Тръмбеш). На определено негостоприемния стадион в град Левски се изигра двуостър мач, в който важни намеси имаше вратарят на гостите Радослав Рашков, спасил опасни удари, отразил и дузпа. Двубоят тръгна с пропуски и пред двете врати, за да дойде 16-ата минута, в която Калин Иванов стреля, вратарят на „Левски 2007“ спаси, но при добавката на Борислав Иванов нямаше какво да направи и 0:1. Последва натиск на домакините, донесъл им наказателен удар. Рашков обаче спаси и първия изстрел от бялата точка, и добавката, запазвайки вратата си от попадение.

След почивката тимът от Левски се изнесе още по-напред и създаде добри възможности за тръмбешчани да контраатакуват. Влезлият като резерва играещ треньор на „Янтра“ Калоян Илиев проби в 72-рата минута отбраната на домакините и намери Владимир Атанасов, който засече топката за 0:2.

„Много добър мач и за двата отбора, точно съдийство на рефера Георги Давидов и асистентите му, коректно поведение на домакините и публиката. Радвам се, че постигнахме първия си успех“, коментира президентът на „Янтра“ Любомир Ламбев.