4 четения

„А” група – жени, Първи кръг Неочаквано тежко поражение за „виолетовите“ на старта

„Етър ВТ“ – НСА 1:7

Неочаквано тежко поражение претърпя отборът на „Етър ВТ” в първия си мач в женската „А” група. Доскорошните „Болярки“ паднаха с 1:7 от шампионките от НСА „В. Левски”, срещу които в предишни срещи се представяха далеч по-добре.

Още в 5-ата минута на мача на стадион „Ивайло“ след центриране от корнер Йоана Папазова бе точна за 0:1. Малко по-късно след центриране отдясно Лора Петрова с плонж прати топката край гредата на бранената от гостенките врата. При ответната атака обаче Ина Димова игра солово и покачи на 0:2.

Натискът на НСА се усили и се наложи на Велизара Владимирова три пъти поред да избива топката от голлинията след последователни удари на столичанки. В 35-ата минута Ивана Найденова с далечен прехвърлящ удар вкара за 0:3. Пет минути по-късно Велина Кошулева с техничен удар заби топката под сглобката за 0:4. Веднага след подновяването на играта вратарката Радостина Калчева извърши нарушение в пеналта си и Силвия Радойска реализира отсъдената дузпа за 0:5.

Втората добра атака на „виолетовите” бе чак в 55-ата минута, когато Велизара Владимирова изведе Недрет Заструг по левия фланг, но ударът й мина покрай вратата.

Гостенките от НСА продължиха да атакуват и в 72-рата минута Тея Пенкова с диагонален удар направи 0:6. В 80-ата минута Ивана Найденова с глава технично прехвърли вратарката Калчева за 0:7.

В добавеното време на мача влязлата като резерва Габриела Христова с удар покрай плонжа на вратарката оформи крайното 1:7.

В следващия кръг на 16 септември възпитаничките на треньора Валентин Витанов гостуват на другия лидер „ЛП Суперспорт”, в третия кръг почиват, а следващото им домакинство е на 7 октомври срещу „Енко” (Пловдив).

„Етър ВТ”: Р. Калчева, Г. Иванова, Н. Заструг, М. Андреева, С. Стоянова, В. Владимирова, Р. Новакова, Д. Георгиева, Т. Йорданова, Л. Петрова, М. Моева (Н. Джикелова, Г. Христова, П. Марова, Ив. Йорданова).