9 четения

Втора професионална лига, Седми кръг „Железничарите“ се измъкнаха с точка от „Гнездо на орли”, Георги Чукалов заби две попадения

Лудогорец 2“ – „Локомотив“ 2:2

Без победител завърши мачът между вторият отбор на „Лудогорец“ и „Локомотив“ (Горна Оряховица). На стадион „Гнездо на орли” двата отбора играха силно, атакуваха опасно, но пропуснаха изгодни ситуации.

Първото полувреме не започна добре за разградчани. Във 2-рaта минута след една центрирана в наказателното поле топка бранителите не се ориентираха добре и позволиха на Георги Чукалов да стреля неспасяемо за 0:1. Само 3 минути по-късно прехвърлящ пас над централните защитници на съперника намери Александров, който овладя технично топката и подаде на Ковачев, който не сбърка – 1:1. В 8-мaта и 9-aта минута добри ситуации се откриха пред Александров и Климентов, но до ново попадение не се стигна. Отново Климентов в 22-рaта минута от фал и в 30-aта минута с шут извън границите на наказателното поле обстреля опасно вратата на „железничарите“. Те отговориха с опасна атака в 34-тaта минута, когато Васил Симеонов се намеси отлично и спаси почти сигурен гол. Минута по-късно отново след центриране в пеналта Чукалов стигна първи до топката и реализира за 1:2.

Второто полувреме започна с опасна ситуация пред вратата на домакините, след като в 55-ата минута Деян Христов изскочи сам срещу Симеонов. Младият вратар обаче се намеси решително и не позволи да бъде преодолян. Последва пропуск на Ковачев в 78-мата минута, когато бе изведен зад гърба на централните защитници на гостите и опита прехвърлящ удар, но топката прелетя над гредата. Упоритостта на разградчани бе възнаградена в 85-ата минута. Влезлият като смяна Андриан Димитров показа добър поглед върху играта и намери чудесно Доминик Янков. След намеса на бранител до топката първи стигна Олег Димитров и с фалцов удар я оплете в мрежата – 2:2. В 90-ата минута Балъков пропусна да изведе гостите напред и да им осигури трите точки.

„Локомотив“: Кристиян Кацарев, Мариян Иванов, Мартин Николов, Ивайло Тодоров, Владимир Мичев, Якуб Идризов, Веселин Любомиров (46 Антоний Балъков), Кристиян Димитров, Георги Чукалов (56 Бедри Рюстемов), Деян Христов, Александър Киров (70 Петър Казаков).