7 четения

Зрелищен двубой в Свищов, Цветан Петров с хеттрик попари „студентите“

„Академик“ – „Левски 2007“ 3:4

В зрелищен мач подмладеният тим на „Академик“ загуби от по-опитния състав на „Левски 2007“ с 3:4. „Ние си отчитаме нашите грешки, но не мога да подмина съдийството в срещата. За първия гол имаме претенции, че е от положение на засада, а при 2:2 не ни бе дадена чиста дузпа“, коментира старши треньорът на свищовлии Евгени Маринов.

Много силен мач за гостите от Левски изигра централният им нападател Цветан Петров, който записа хеттрик, възползвайки се от дълги извеждащи подавания.

Още в 5-ата минута Тодоров сюрпризира неприятно домакините, а в 10-ата Петров бе точен за 0:2. Лилян Маринов върна едно попадение в 38-мата минута и при 1:2 дойде почивката. Междувременно Кристиян Иванов от чиста позиция би в гредата на бранената от „Левски 2007“ врата.

С удар от движение Стефан Гинчев възстанови равенството в 55-ата минута. Тръгналите напред „студенти“ обаче получиха нови два гола, дело на Петров в 71-вата и 76-ата минута и разликата отново набъбна, ставайки 2:4. Отново Гинчев даде надежди на тима си в 86-ата минута, в която намали на 3:4, но оставащото време не стигна за ново изравняване.